Sběr kamene

Sběrač kamene Stonebear SB5200

Stonebear_682x500px  Dva boční rotační válce osazené trny jsou umístěny ve tvaru písmene V. Hloubku jejich záběru lze ovládat pomocí nastavitelných bočních kol. Válce rotují proti směru jízdy traktoru a shrabují kameny do středu stoje ke sběracímu bubnu se sítem. Hloubku záběru středového bubnu lze ovládat buď samostatným hydraulickým okruhem nebo rameny traktoru, v závislosti na zvoleném typu závěsu. Síta ve středovém bubnu lze měnit, přičemž šířka otvorů určuje minimální velikost sbíraného materiálu. Kameny jsou přes síto posouvány do zásobníku pomocí středového rotoru s pružnými prsty. Zemina a malé kameny propadávají přes síto zpět na pol e. Nejle pších výsledků je dosaženo na suché a kultivované půdě se srovnaným povrchem.  

Sběrač kamenů Stonebear vyniká jednoduchou, pevnou a odolnou konstrukcí, která zaručuje jeho dlouhou životnost a výrazně zjednodušuje provoz i údržbu. Hnací síla je přenášena pomocí převodových řemenů, které chrání hnací ústrojí před přetížením a absorbují otřesy při kolizi s velkými kameny. Velkou pozornost věnovali konstruktéři návrhu optimálního tvaru pružných prstů na středovém rotoru, které posouvají materiál přes síto do zásobníku. Prsty jsou vyrobeny ze speciální oceli a jsou vyztuženy pomocnou pružinou. Rotor verze SB5200 má prstů 24.

Maxresdefault-1Kapacita zásobníku kamenů je 1,8 m2 . Zásobník má na přední straně malé otvory díky kterým lze jeho naplnění jednoduše sledovat ve zpětném zrcátku traktoru. Vnitřní zadní strana zásobníku, na kterou jsou vrhány kameny z bubnu, je pokryta vyměnitelným plátem z tvrdé gumy pro ochranu zásobníku a redukci hluku. Plný zásobník lze vysypat ve výšce až 2,3 m.


ELHO Scorpio 550

Efektivní sběr kamenů, dobře fungující prosévání, velký pracovní záběr a celková odolnost stroje to je ELHO Scorpio 550. Stroj je vybaven hydraulickým pohonem a tento patentovaný hydraulický systém směřuje sílu tam, kde je po ní největší poptávka. Sběrací rotor a jeho prsty se neporouchají ani v případě, kdy dojde k jejich totálnímu zablokování. Tuto situaci lze snadno vyřešit reverzním chodem rotoru a obsluha stroje přitom nemusí vystoupit z traktoru. Pružné uložení velkých a odolných podávacích prst ů rotor u umožňuje jejich vychýlení všemi směry. Každý ocelový prut prosévacího roštu je opotřebitelný výměnný díl a odebráním jednotlivých ocelových prutů lze docílit změnu velikosti prosévací mezery, kterou lze nastavit na 40-110 mm. Pruty roštu jsou pružné a houževnaté a jsou uloženy v různých výškách, aby nedocházelo k zaklínění kamenů.

Široké prsty bočních shrnovacích rotorů jsou vyrobeny z oceli Hardox a jsou pevně přivařeny k trubce rotoru. Ložiska rotoru jsou vestavěna v ocelové trubce, což jim zaručuje vysokou odolnost a dobrou ochranu. V případě ucpání lze také otáčky shrnovacích rotorů snadno reverzovat a tím blokaci odstranit. Shrnovací rotory jsou namontovány daleko od rámu, aby nedocházelo k zaklínění kamenů mezi rotorem a rámem.

Scorpio má velký zásobník s vyklápěcí výškou 2,7 metru, proto může snadno dosáhnout i přes okraj velkého přívěsu. Zadní stěna zásobníku při vyklápění nákladu také prosévá půdu. Bočnice a víko zásobníku jsou vyrobeny z oceli Hardox.

Scorpio má robustní ocelový rám, teleskopické oje chráněné proti přetížení, široké shrnovací rotory, velká tandemová kola, a všechny funkce na stroji jsou poháněny hydraulicky. Žádné řemeny nebo řetězy, které je potřeba měnit!

ELHO Scorpio má automatické udržování nastavené hloubky. Stroj aktivně sleduje povrch země. Nastavení pracovní hloubky má dvě přednastavení, která mohou být manuálně změněna příkazy řidiče. Díky automatickému udržování pracovní hloubky nemusí řidič neustále sledovat, jak hluboko stroj pracuje - to hodně usnadňuje jeho práci na velmi nerovných pozemcích nebo při špatné viditelnosti.

Možnosti nasazení ELHO Scorpio jsou široké - lze ho využít nejen při odstraňování kamenů z obhospodařovaných zemědělských polí, ale také například při údržbě silnic a jiných typů polí, při renovaci a výstavbě zelených ploch.

Charakteristické znaky ELHO Scorpio 550:

  • velký sběrací záběr, odolná konstrukce, velká tandemová kola  
  • plně hydraulický; žádné brždění při blokování, energie kapaliny se automaticky převádí tam, kde je to potřeba  
  • sběrací rotor; možnost reverzace, velké, silné a pružné prsty  
  • výměnné ocelové pruty prosévacího roštu, každý druhý je odnímatelný  
  • velký zásobník kamenů s velkou překládací výškou  

 

Technická data:

Hmotnost, kg 6800
Pracovní záběr, mm 5500
Velikost sbíraných kamenů, mm 25-400
Užitečný objem zásobníku kamene, m3 1,5-2,0
Počet prstů sběracího rotoru, ks 16
Vyklápěcí výška, m 2,7
Pracovní rychlost, km/h 1-7

Provozovna:
583 01, Příjemky u Chotěboře


Sídlo společnosti:
Na Balkáně 2530/78

130 00, Praha 3 - Žižkov

Mapa-03

 


Informace
o zpracování
osobních údajů